Pomysły na prezent na święta dla taty

Coraz bliżej święta i to nie żarty, mimo, że w kalendarzu jest dopiero październik to czas tak szybko leci, że za nim się obejrzysz będzie już grudzień. Dlatego już teraz warto stworzyć listę prezentów dla swoich bliskich i sukcesywnie skreślać kupione prezenty. Jeśli szukasz ciekawych pomysłów na prezent na święta dla taty to poniższy artykuł powinien Cię zainspirować.

Książka na długie zimowe wieczory

Książka to idealny pomysł na prezent na długie zimowe wieczory. Jeśli Twój tata jest miłośnikiem czytania to na pewno znasz chociaż kilku Jego ulubionych pisarzy, a jeśli czyta tylko sporadycznie wtedy warto zainteresować się książkami, które będą odpowiadały zainteresowaniom taty.

Poniżej kilka tytułów wartych uwagi

– “książka tylko dla mężczyzn” Ewa Kempisty – Jeznach

– “Mentalista” Camilla Lackberg, Henrik Fexeus

– “dla najlepszego taty na świecie” Pam Brown

– “Tata bohater. Jak być mocnym ojcem, którego dzieci potrzebują” Meg Meeker
 
– “O autach” Marcin Klimkowski, Adam Kornacki

– “Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu” Barack Obama

– “Nawyki warte miliony” Brian Tracy

– ” Barber” Giulia Pivetta
 
– “Nadchodzi III wojna światowa” Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz

Coś praktycznego i zdrowego

Praktyczne prezenty na pewno ucieszą tatę, który lubi majsterkować można kupić zestaw narzędzi w praktycznej walizce lub organizery na śrubki i inne niezbędne męskie gadżety. Praktycznym prezentem może być również kubek termiczny z wybraną grafiką i personalizacjom, a także kubek w zestawie z aromatyczną kawą lub herbatą w zależności od upodobań taty. Dodatkowo fajnym pomysłem na praktyczny i zdrowy prezent będzie kosz lub box ze zdrową żywnością, w którym mogą znaleźć się zdrowe przekąski, miód, sok czy naturalne suplementy diety.

Ciepłym pomysłem na prezent będzie również koc, który ogrzeje podczas długich zimowych wieczorów. Można stworzyć większy prezent składający się z koca, książki, zakładki do książki i kubka. Najważniejsze przy wyborze prezentu na święta dla taty jest to by był podarowany od serca i dobrany do upodobań własnego taty.

Czy tacie można dać w prezencie książki?

Książkowy prezent staje się coraz bardziej popularny wśród osób w różnym wieku. Ludzie coraz chętniej czytają książki, ponieważ księgarnie zachęcają do tego poprzez ciekawe tytuły i ogromną różnorodność tematyczną. 

Prezent dla taty

Jedną z osób, które lubią czytać książki są ojcowie, ponieważ interesuje ich poważna tematyka. Dzieci mogą kupić na prezent na święta dla taty w twardej oprawie książki w zakresie informatyki, budownictwa, inżynierii, przedsiębiorczości oraz polityki. Są to publikacje, w których wiedza jest rzetelna, aktualna i bardzo przydatna na co dzień. Ojcowie bardzo lubią nowinki techniczne, dlatego książki o nowych technologiach, nowoczesnym lotnictwie, kolejnictwie czy motoryzacji będą chętnie czytane podczas świąt. Ich walorem jest to, że zawierają mnóstwo zdjęć, ciekawostek, a przede wszystkim historię powstania. Można je kupić nie tylko w księgarni tradycyjnej, ale również internetowej, a w zestawie oszczędza się sporą ilość pieniędzy. 

Książkowe propozycje 

Ojcowie interesują się nie tylko tym co dzieje się na co dzień, ale również mają swoje pasje. Jedną z nich jest majsterkowanie oraz wędkarstwo i dlatego często siedzą w garażu. Aby nie musieli się nudzić, mogą poczytać otrzymane pod choinką książki w tym temacie, które stale są aktualizowane. Tato dowiaduje się o nowych miejscach połowu ryb, azjatyckich odmianach czy kalendarzu ochronnym. Dzięki poradnikowi dowie się, jak zrobić domową wędkę, drewniane kosze, czy inne potrzebne gadżety garażowe. Do książek można dodać pokrewne tematy o budownictwie, ogrodnictwie lub też całkiem coś odmiennego, jak na przykład o sporcie. Tato lubi w wolnym czasie obejrzeć mecz piłki nożnej, koszykówkę czy lekkoatletykę, dlatego dzięki książkom dowie się szczegółów o tych sportach i sportowcach, którzy je uprawiają. Pakiet świąteczny może być bardzo ciekawy jeśli zawiera książki w różnych tematach, aby zachęcić ojca do poczytania czegoś ciekawego. Warto zajrzeć na półkę nowości, bo tam również są powieści dla ojców z dziedziny historycznej czy obyczajowej. 

Poruszająca historia pod choinkę

prezent na święta dla taty w twardej oprawie dla wielu osób stanowi kwestię problematyczną i wymagającą. Nie jest tak jednak w przypadku osób, których ojcowie najbardziej na świecie cenią rozrywkę w postaci dobrej lektury. Jeśli tata przepada za mocną literaturą faktu z prozatorskim rozmachem, z pewnością spodoba mu się “Strzęp” Philippe’a Lancona, który stał się wielkim wydarzeniem literackim w całej Europie. 

Cały świat patrzy na Paryż

7 stycznia 2015 roku oczy całego świata skierowane były na Paryż. Tego dnia do redakcji satyrycznego magazynu “Charlie Hebdo” weszli uzbrojeni zamachowcy i zaczęli strzelać do dziennikarzy. Był to rezultat zamieszczania przez dziennikarzy satyrycznych obrazków dotyczących islamu i kultury muzułmańskiej. Na miejscu zginęło dwanaście osób, a niewielu członków zespołu miało szczęście przeżyć. Jednym z nich był Philippe Lancon, któremu zamachowcy strzelili w twarz i dłoń. Kiedy go znaleziono, był w tak złym stanie, że zrezygnowano z niesienia mu pomocy, aby skupić się na tych, którzy mają szansę. Ostatecznie udało się uratować mu życie. Jego książka jest historią samego zamachu, ale również krótkiego czasu przed nim oraz wielu miesięcy po, które dziennikarz musiał poświęcić na rehabilitację oraz kilkanaście operacji. 

Mistrz oszczędnej i poetyckiej prozy

W tym całym nieszczęściu jedynym szczęściem jest to, że zamach przeżył ktoś, kto był w stanie go tak dobrze opisać. Philippe Lancon ujmuje oszczędną prozą pełną wrażliwości i odniesień do szeroko pojętej kultury. Jego spostrzeżenia zmuszają do refleksji i powodują, że znane wszystkim wydarzenia nabierają zupełnie nowego wymiaru. Na tę książkę czekała cała Francja i nie tylko. Nie da się ukryć, że dla wielu Francuzów, którzy w ostatnich latach przeżyli któryś z głośnych zamachów, książka ta może stać się formą autoterapii. Dla innych będzie wstrząsającym zapisem wydarzeń i relacją z pierwszej ręki. Czytelnicy ceniący mocną, męską prozę i reportaże dotyczące najnowszej historii, z pewnością odkryją w niej sporo interesujących treści.